1. HOME
 2. ブログ
 3. Prognoza kursu dolara: USD podrożeje w kolejnych miesiącach, uważa Goldman Sachs

Prognoza kursu dolara: USD podrożeje w kolejnych miesiącach, uważa Goldman Sachs

Wartość dolara równa była 8 realom, dlatego początkowo w dokumentacji zapisywano go jako ósemkę otoczoną nawiasami. Pojawił się on już na pierwszych banknotach dolarowych, wydrukowanych w drugiej połowie XIX wieku. Patrząc na kurs EUR/PLN widzimy, że kolejny tydzień z rzędu kontynuuje on ruch w ramach trendu horyzontalnego. Notowania w trakcie dzisiejszej sesji przebiły jednak obie średnie kroczące co jest dobrym sygnałem dla rynkowych byków. Co więcej, euro oddala się od kluczowego wsparcia przy 4,6500 zł. Być może najważniejszym czynnikiem, który poprawił perspektywy dla walut Europy Środkowej, w tym przede wszystkim PLN, jest zaskakująco łagodna zima.

Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. Ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport – w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

 • Jesienią ‘21 większość prognoz zakładała, że rok 2022 zakończymy z euro nie droższym niż 4,39 zł.
 • Analitycy Goldman Sachs uważają, że z perspektywy makroekonomicznej dla Europy Środkowej najgorsze mogłoby już mieć miejsce, jednak oczekują zwyżki USD/PLN ponad 4,50 zł w ciągu 6 miesięcy.
 • W drugiej połowie 2023 roku popyt na mieszkania się odbuduje, a od 2024 ceny zaczną rosnąć -…
 • W Polsce, pomimo spadku aktywności gospodarczej nadal oczekujemy, że w nadchodzących miesiącach presja inflacyjna pozostanie wysoka a szczyt dynamiki wypadnie na początku przyszłego roku.
 • Zdaniem analityka Ebury będzie ona tracić, ze względu na odwrócenie sentymentu i przewiduje, że w III kwartale 2023 roku będzie już na poziomie 4,40 zł.
 • Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku.

Względem koszyka głównych walut wymienialnych złoty był najsłabszy w historii. Polacy rzucili się do kantorów, zamieniając krajowy pieniądz na tzw. Kurs dolara prognoza na Listopad 2023.

r. upłynął pod znakiem umacniającego się dolara

Rynkowa wycena, zakładająca ledwie 50 pb. Wzrostu stóp na trzech kolejnych posiedzeniach Fed, wydaje się zbyt niska. Członkowie FOMC wskazują zresztą na potrzebę zakończenia cyklu ze stopami wyraźnie powyżej 5 proc. (obecnie 3,75-4,00 proc.) i wykluczające obniżki stóp wcześniej niż w 2024 r. Ryzykiem dla kursu złotego jest spodziewane orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dot. Jego efektem może być konieczność zwiększenia poziomu zabezpieczeń na potencjalne roszczenia, co banki zrealizują poprzez sprzedaż złotego.

W co zainwestować 10000 zł?

 1. Skorzystaj z ofert na lokaty bankowe.
 2. Inwestuj w obligacje skarbowe.
 3. Fundusze inwestycyjne.
 4. Giełda papierów wartościowych.
 5. Stwórz gotowy sklep internetowy w Sky-Shop.
 6. Sklep internetowy w dropshippingu.
 7. Fulfillment.
 8. Sprzedaż produktów cyfrowych.

Analiza techniczna wykresu USDX jest szczególnie pomocna w sytuacji, gdy obraz techniczny na konkretnych parach walutowych z USD jest trudny do jednoznacznej interpretacji. Polecam zwracać uwagę zwłaszcza na kluczowe poziomy wsparcia i oporu na wykresie indeksu dolarowego. Prognoza dolara odgrywa szczególnie istotną rolę. Amerykańska waluta jest w końcu najważniejszą waluta świata, w której Najlepsze wskaźniki kanału Forex rozliczany jest handel, wyceniane są surowce, a do tego pary walutowe z dolarem są walutami głównymi, które odznaczają się największą płynnością. Na tej stronie znajdziemy nie tylko analizy dolara, ale także indeksu dolarowego, który jest niezwykle pomocny w ocenie siły amerykańskiej waluty. Przeszkadzać może silne euro, którego kurs względem dolara jest wyższy od długoterminowej średniej.

Rosnąca inflacja w sektorze usług za oznakę przegrzania gospodarki i napiętego rynku pracy. Analiza techniczna GBPUSD

Zwłaszcza umocnienie dolara było w 2022 r. W najwyższym punkcie (5,05 zł za dolara) było to aż prawie 30 proc. Powyżej poziomu sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W styczniu można było kupić dolara za 3,90 zł. Moje prognozy dla dolara zawsze wykorzystują wskaźnik wolumenu skumulowanego, który doskonale obrazuje aktywność uczestników rynku na danym walorze i wskazuje dominację strony popytowej lub podażowej.

W co inwestować 2022 w czasie wojny?

Inwestorzy w czasach zwiększonej niepewności na rynku, chętniej sięgają po instrumenty uważane za bezpieczne. Oczywistymi propozycjami inwestycji są złoto i srebro. Towary te od początku konfliktu znacząco zyskały na wartości.

W jednej z nich, położonej na prowincji Massachusetts Bay, po raz pierwszy użyto papierowych środków płatniczych, służących do finansowania m.in. W niedużym odstępie czasu nominały spopularyzowały się również na pozostałych koloniach. Po podpisaniu Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 roku, Kongres Kontynentalny wdrążył pierwsze próby ustanowienia oficjalnej waluty. W drugiej połowie 2023 roku popyt na mieszkania się odbuduje, a od 2024 ceny zaczną rosnąć -… „Długoterminowy trend na parze CHFPLN jest wzrostowy, dlatego należy zachować ostrożność.

Kurs euro 27 grudnia poniżej 4,65

Również w strefie euro inflacja w grudniu nie rosła. Jednak dolar jako waluta oficjalna funkcjonuje nie tylko na terenie USA. Korzystają z niego mieszkańcy wysp Portoryko i Mikronezji, w tym również Wysp Marshalla i położonych Aktualizacja USA – Starty Rajdu Mieszkań w Oceanii Marianów Północnych. Po roku 2000 dolara zaczęto używać również w Panamie, Ekwadorze oraz w Salwadorze. W ostatnich latach do tej listy dołączyły Timor Wschodni, Zimbabwe, Bonaire oraz Saby i Sint Eustatius.

Frank szwajcarski, osiągając historyczne szczyty, kosztował nawet 5 zł i kilkanaście groszy. Nie za bardzo pomagała też polityka monetarna. Podwyżki stóp procentowych w NBP były zdecydowanie spóźnione i prawdopodobnie niewystarczająco mocne, aby w miarę szybko sprowadzić inflację z powrotem do 2,5-procentowego celu. Realnie głęboko ujemne stopy procentowe w Polsce z pewnością nie przyczyniały się do poprawy kondycji złotego. Dolar amerykański to waluta obowiązująca przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, choć nie tylko. Z racji, że dolar amerykański jest rozpoznawalny i powszechnie używany na całym świecie, można nim płacić także tam, gdzie oficjalną walutą nie jest.

prognozy dolara

Analityk rynków finansowych i gospodarki. Analizuje trendy makroekonomiczne i bada ich przełożenie na rynki finansowe. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz Ciąg słabych zarobków opuścić europejskie zapasy ledwo się w tygodniu monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Jest trzykrotnym laureatem prestiżowego konkursu Narodowego Banku Polskiego dla dziennikarzy ekonomicznych.

To właśnie z nim najczęściej zestawia się inne waluty, chcąc określić ich wartość, czyli aktualny kurs. Dolara kojarzymy głównie z zielonymi banknotami, choć wiele nominałów zawiera też sporo czarnych elementów. Produkuje się je nie z celulozy, a mieszanki bawełny, lnu i kilku innych surowców.

Zaskakująco dobre dane o produkcji przemysłowej w eurolandzie

Aktualny kurs USD zależy od wielu złożonych czynników, dlatego jego prognoza jest niezwykle trudna. Dolar to jedna z czterech głównych walut świata. Na jego cenę wpływają najważniejsze wydarzenia gospodarcze i polityczne na świecie. Notowania są też zależne od ceny złota i ropy. Wartość tych surowców jest bowiem wyrażana właśnie w dolarach.

prognozy dolara

Po roku 2013 indeks złotego odnotował tylko jeden rok na plusie . Po 2007 nasza waluta umacniała się tylko w trzech latach. Dolar amerykański jest jedną z najpopularniejszych walut na świecie.

Kurs franka 19 stycznia powyżej 4,75

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie adresu mailowego na wysyłanie kodu rabatowego, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Polowanie na masło w promocji nie wymaga już takiego wysiłku. Ten popularny produkt tanieje w marketach. W drugiej połowie trzeciego tygodnia stycznia 2023 r…. Samochód elektryczny będzie konkurencyjny cenowo względem „tradycyjnego” samochodu spalinowego? Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych.

Kiedy najlepiej sprzedać dolary?

Najlepiej wybrać na wymianę taki dzień, w którym interesująca nas waluta będzie najtańsza. Okazuje się, że np. dolar przez dłuższy czas był najdroższy w piątki, a najtańszy we wtorki. Większość walut jest najtańszych na początku tygodnia, dlatego najlepiej zaplanować wymianę walut właśnie w tym okresie.

Mimo oczekiwanej względnej stabilizacji kursu EUR/PLN w nadchodzących dniach spodziewamy się ruchu korekcyjnego w dotychczasowym dość dynamicznym trendzie spadkowym. Zadecyduje o tym w naszej ocenie przede wszystkim przecena dolara na międzynarodowych rynkach finansowych, której oczekujemy zarówno na gruncie technicznym, jak i fundamentalnym. W rezultacie uważamy, iż kurs USD/PLN powróci w tym tygodniu w okolice 4,3932 – napisali analitycy Banku Millennium w swojej najnowszej nocie. Na notowania dolara mogą wpłynąć dane z gospodarki realnej Stanów Zjednoczonych w grudniu, które poznamy już jutro. Według rynkowego konsensusu sprzedaż detaliczna obniżyła się o 0,5% m/m, po spadku o 0,6% m/m w listopadzie.

BZ WBK bierze Kredyt Bank. Złoty pręży muskuły

Były to pierwsze na świecie pieniądze tak dobrze zabezpieczone przed ewentualnością pojawienia się na rynku falsyfikatów. Z biegiem lat i rozwoju innych technik fałszerskich, proces wydruku dolarów został dodatkowo skomplikowany i uzupełniony haftem z niebiesko-czerwonych nici. Do dziś proporcje składników oraz część materiałów, z których stworzone są dolary pozostają tajemnicą państwową, a jedynymi znanymi surowcami wykorzystywanymi do ich produkcji są bawełna i len. Charakterystyczny symbol dolara również posiada swoją genezę w okresie kolonizacji.

Poprawi się rynkowy sentyment do ryzyka, co powinno sprzyjać złotemu jako walucie emerging markets, wyczulonej na jego zmiany. Jesteśmy zdania, że oprócz korzystniejszej sytuacji zewnętrznej złotemu może pomóc kilka kwestii wewnętrznych. Na pewną poprawę części fundamentów makro i zakładamy, że Polska otrzyma ostatecznie środki z unijnego planu odbudowy” – podkreślił Roman Ziruk. Tickmilljest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority , jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego.

Złoty umacnia się na szerokim rynku, jednak wciąż nie potrafi powalczyć z euro. Czy za dolara znów będziemy płacić mniej niż 4 zł? Prawdopodobnie nie przyniesie istotnych przetasowań w notowaniach walut. Czynniki, które napędzały złotego do odrabiania strat w ostatnim kwartale 2022 r., stracą znaczenie.

Niewykluczone, że FED minął już półmetek, jeżeli chodzi o temat podwyżek stóp procentowych, oraz o ich skalę. Wydaje się być mało prawdopodobne, wręcz niemożliwe, aby w 2023 r. Cykl miał być kontynuowany w tempie 75 punktów bazowych.

 1. この記事へのコメントはありません。

 1. この記事へのトラックバックはありません。

CAPTCHA


関連記事